Bakan korumasıyla vali böyle kapıştı

  • Ana Sayfa
  • Bakan korumasıyla vali böyle kapıştı
Bakan korumasıyla vali böyle kapıştı
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın koruması Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'ı tanımayınca olanlar olduAbone ol

Vatandaşları Bakan'ın otomobilinin duracağı alandan geriye götürmek isteyen koruma polislerinden birisi, tanımadığı Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'ı kolundan tutarak uzaklaştırmaya çalıştı. Bir anda ne olduğunu anlamayan Vali Okutan, eliyle geri ittiği koruma polisine, 'Terbiyesiz ' diyerek sert tepki gösterdi.

Şanlıurfa'da bir giyim mağazası için düzenlenen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın katıldığı açılış töreninde önce Vali ile polis korumalar arasında tartışma yaşandı, ardından izdiham çıktı. Kendisini tanımayarak itekleyen Bağış'ın koruması ile tart aziziye marker ışan ve 'Terbiyesiz' diyerek tepkisini gösteren Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, açılışa katılan protokol üyelerince güçlükle sakinleştirildi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere saat 14.00 sıralarında karayoluyla kente geldi. İlk olarak Bahçelievler Mahallesi'nde bir giyim mağazasının açılışına katılacak olan Bakan Bağış'ın gelişi davul zurna eşliğinde beklenirken, yoğunluk nedeniyle koruma polisleri tören alanını açmak istedi. Vatandaşları Bakan'ın otomobilinin duracağı alandan geriye götürmek isteyen koruma polislerinden birisi, tanımadığı Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'ı kolundan tutarak uzaklaştırmaya çalıştı.

'TERBİYESİZ' KORUMA

Bir anda ne olduğunu anlamayan Vali Okutan, eliyle geri ittiği koruma polisine, 'Terbiyesiz ' diyerek sert tepki gösterdi. Tepkisini sürdüren Vali Okutan'ı, tören alanında bulunan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol ile diğer bürokratlar sakinleştirmekte güçlük çekti. Bu sırada açılış için alana gelen Bakan Egemen Bağış'ın ineceği sırada, araca yaklaşan polisleri görünce yeniden sinirlenen Vali Okutan, "Çekil git" diyerek geri gitmelerini istedi. Otomobilden inen ve Vali'nin gergin halini fark eden Bakan Bağış, "Hayırdır Vali Bey" diye sordu. Vali'nin suskun kalmasının ardından diğer kişiler ile selamlaşan Bakan Bağış, halk oyunları ekibinin gösterilerini izleyip, alanda toplanan kalabalığa kısa bir konuşma yaptı.

100'NCÜ YIL HEDEFİ

Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında Türkiye'nin dünyanın en büyük ülkelerinden birisini yapmayı arzuladıklarını söyleyen Bakan Bağış, "Bizim hep beraber odaklandığımız ulusal bir hedefimiz var. İktidarıyla, muhalefetiyle, genciyle, yaşlısıyla, doğulusuyla, batılısıyla hep beraber ülkemizi 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en büyük 10 ekonomist ülkesi yapabilmek için harıl harıl çalışıyoruz. Önceki gün Polonya'da, dün İstanbul'daydık. Sayın Başbakanımız Kırgızistan'dan döndü, Dışişleri Bakanı Katar'da. Bakanlar Kurulu olarak adeta 27 evliya çelebi gibi dünyayı fellik fellik dolaşıyoruz" dedi.Kategori : GÜNCEL