Kuyudaki patlama faciaya yol açacaktı

  • Ana Sayfa
  • Kuyudaki patlama faciaya yol açacaktı
Kuyudaki patlama faciaya yol açacaktı
Sondaj kuyusunda meydana gelen patlamanın ardından facianın eşiğinden dönüldüAbone olBursa'nın merkez Osmangazi İlçesi Tabakhaneler bölgesinde bulunan Jeotermal A.Ş.'ye ait termal sondaj kuyusunda meydana gelen patlamada, Bursa İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı başından hafif yaralandı.

Özel İdare tarafından Bursa'ya yeni termal kazandırmak amacıyla Jeotermal A.Ş. tarafından Tabakhaneler bölgesindeki BJ-2 adlı kuyuda geçen hafta sona eren sondaj çalışmaları sonucu bin 28 metre derinlikte 72 derece sıcaklığa sahip termal su çıkarıldı.
Termal sondaj kuyusunda incelemelerde bu arkansas seo lunan İl Genel Meclisi Başkanı ve beraberindeki basın mensupları facianın eşiğinden döndü. Kuyu çevresindeki incelemeler sırasında ani bir patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle Bursa İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, İl Özel İdaresi Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Hasan Aydın, İl Özel İdaresi Basın Halkla İlişkiler Sorumluları Atilla Sağım, Seda Turan ve basın mensupları aşırı derece basınçla yüzeye çıkan 72 derece sıcak suyun ve buharın etrafa dağılmasıyla büyük bir tehlike atlattı.
Basın mensuplarının çekim yaptığı bir anda bin 28 metreden çıkan sıcak su, yüksek tazyik nedeniyle yaklaşık 30 metre çapındaki alanda etkili olurken, buharla birlikte çakıl taşlarının da havada uçuştuğu kazada İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı alnına isabet eden çakıltaşı ile yaralanırken, çekim yapan basın mensupları da çeşitli yerlerinden yaralandılar.

ORADA TESADÜFEN BULUNAN 112 EKİBİ MÜDAHALE ETTİ

Olayın şokunu uzun süre üstünden atamayan basın mensupları çevredeki vatandaşların ve sağlık ekiplerinin yardımıyla kendilerine gelebildi. İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı ve basın mensuplarına ilk müdahale ise olay yerinde bulunan bir eve tesadüfen çağırılan 112 acil servisindeki sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Alnı kanayan Avcı'nın yarasına müdahale edilirken tansiyonu ölçümü de yapıldı. Meydana gelen kazada kameraları kullanılmaz hale gelen basın mensupları ise ayakta tedavi edildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, "Hepimize geçmiş olsun, yaklaşık iki yıldır sondaj yapıyoruz, ben de gelip bakıyorum. ilk defa böyle bir şey gördüm, böyle ufak tefek şeyler olur. yalnız gördüğümüz bir şey var suyun basıncına anahtar dayanamadı o yüzden böyle bir olay yaşadık, ama Allaha şükür kimseye bir şey olmadı, kazayı ucuz atlattık" dedi.Kategori : GÜNCEL