Magazin dünyasına üzücü haber

  • Ana Sayfa
  • Magazin dünyasına üzücü haber
Magazin dünyasına üzücü haber
Youth Pepublic'in yaptığı araştırmaya göre Türk genci artık ünlü isimlere sanıldığı kadar hayranlık duymuyorAbone ol

Youth Pepublic'in yaptığı araştırmaya göre Türk genci artık ünlü isimlere sanıldığı kadar hayranlık duymuyor.
Hatta magazin programlarını bile eskisi kadar izlemiyorlar Türkiye'de yapılan bir araştırma gençlerin hiçbir ünlüye sanıldığı kadar fazla hayranlık beslemediği ve ünlülerin özel hayatlarını gözler önüne seren magazin programlarını eskisi kadar izlenmediklerini gözler önüne serdi.

Birkaç yıl öncesinde ünlülerin hayatı gençler tarafından çok merak edildiğini if north dakota seo ade eden Fatih Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Murat Yel, "Ancak bu merak artık yok. Çünkü ilgilerini çekecek bir şey kalmadı. Gençler kendi hayatlarını o ünlülerin hayatlarından farklı görmüyor" dedi.

4 bin 500 gence soruldu

Gençlerle ilgili yaptığı araştırmalara tanınan Youth Republic, dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Synovate işbirliği ile 4 bin 500 çalışan, liseli ve üniversiteli gençlerle görüştü. Gençlere ünlülere bakış açıları, müzik dinleme alışkanlıkları, tüketim alışkanlıkları, hayat görüşleri ve trendleri soruldu. Araştırma, gençlerin eskisi gibi ünlülerin posterlerini duvarlarına asmadıklarını ve hayatlarında tek bir ünlüyü idol olarak benimsemediklerini ortaya koydu. Araştırma gençlerin magazin programlarını artık neredeyse izlemediğini de gösterdi. Hatta reklamlarda oynayan ünlülerin tanıttıkları ürünleri de gençler satın almıyor. Yeni nesil, ürün satın almada artık arkadaş çevrelerinin tercihlerini seçiyor.

Zenginlik merak edilmiyor

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Fatih Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Murat Yel, meşhur insanların hayatı gençler tarafından artık merak edilmediğini söyledi. Doç. Dr. Yel "Eskiden meşhur ve zengin insanların hayatları merak edilirdi. Artık o kadar ilgi çekmiyor. Gençler kendi hayatlarının o ünlülerin hayatlarından çok farklı olmadığını anladı. O merak edilen meşhur hayatların artık merak edilecek bir yanı kalmadı" diye konuştu.

Candan ve Tarkan'ı seviyorlar

Gençlerin sevdikleri ünlüler Jim Carrey'den Fikret Kuşkan'a, Michael Jackson'dan Ahmet Kaya'ya, Murathan Mungan'dan İpek Ongun'a kadar geniş bir yelpazede yer alıyor. Tüm genç gruplarının ortak olarak sevdikleri müzisyenler arasında Tarkan, Sezen Aksu ve Candan Erçetin geliyor.Kategori : MAGAZİN