Erbakan da başkanlık sistemi istemiş

  • Ana Sayfa
  • Erbakan da başkanlık sistemi istemiş
Erbakan da başkanlık sistemi istemiş
MSP'nin 5 Haziran 1977 seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesinde ilk maddenin başkanlık sistemi olduğu ortaya çıktıAbone olSP lideri Erbakan'ın da başkanlık sistemi istediği günışığına çıktı. MSP'nin 5 Haziran 1977 seçimleri için hazırladığı seçim beyannames montana seo inde illk maddenin halkın doğrudan seçeceği başkanlık sistemi olduğu hatırlandı.

Başbakan Erdoğan'ın savunduğu başkanlık sisteminin, Milli Görüş'ten hocası Necmettin Erbakan'ın da hayali olduğu ortaya çıktı. Erbakan'ın genel başkanlığını yaptığı ve 12 Eylül'de kapatılan MSP de 33 yıl önce 'Başkanlık Sistemi'ne geçme vaadinde bulunmuştu.
Akşam gazetesi; MSP'nin 5 Haziran 1977 Milletvekili Seçimleri'ne yönelik, 'İnananlara Müjde', 'Zafer İnananlarındır', 'Ve Zafer Yakındır' sloganlarıyla hazırladığı 'Seçim Beyannamesi'ne ulaştı. Beyannamenin 'MSP'nin Anayasa'da Yapacağı Değişiklikler' başlıklı 89'uncu sayfasında ilk sırada 'Başkanlık sistemine geçilmesi' vaadi yer alıyor. Bu vaadin hemen ardından 'Başkanın doğrudan doğruya millet tarafından seçilmesi' maddesine yer verilmiş.Kategori : POLİTİKA