Emekli paşaların cezaevinde ilk günü!

  • Ana Sayfa
  • Emekli paşaların cezaevinde ilk günü!
Emekli paşaların cezaevinde ilk günü!
İnanılmaz ama her on muvazzaf general ve amiralden biri artık hapiste! Abone olBalyoz Darbe Planı Davası'nın Cuma günü görülen 13. duruşmasında verilen kararlar çarpıcı bir durum ortaya çıkardı: Her on muvazzaf general ve amiralden biri artık hapiste!

Balyoz Güvenlik Harekat Planı davas minesota seo ında tutuklanan ve Hasdal Askeri Cezaevi'ne konulan 29 general ve amiralin de aralarında bulunduğu muvazzaf askerler, rütbelerine göre koğuşlara yerleştirildi.

Asker karavanasından yiyen, gardiyanlığını erlerin yaptığı generalleri iki kez 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ziyaret etti. Ayrıca, cezaevinin bağlı olduğu 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Hulusi Akar da cezaevine gelerek denetlemelerde bulundu.

Milliyet'in haberine göre, Harp Akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Yurdaer Olcan, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç, korgeneraller Mustafa Korkut Özarslan ve Ayhan Taş'ın da aralarında bulunduğu 29 general ile 77 subay cumartesi sabaha karşı Hasdal Askeri Cezaevi'ne getirilmişti. İki gecedir Hasdal'da kalan muvazzaf subaylar ile cezaevi şartlarıyla ilgili bazı notlar şöyle:

Kategori : GÜNCEL