Oda TV operasyonunda 5 gözaltı

Oda TV operasyonunda 5 gözaltı
Oda TV'de arama yapılıyor. İnternet sitesinin binasında ve Soner Yalçın'ın evinde arama yapan polis Yalçın'ı gözaltına aldı!Ergenekon operasyonunda polis dün Soner Yalçın'ın kapısını çaldı, gözaltına aldı!Abone ol

Ergenekon soruşturması kapsamında polis dün Soner Yalçın'ın kapısını çaldı. Polis, Oda TV haber sitesini michigan seo n merkezi olmak üzere 5 ayrı yerde saat operasyon düzenledi.Hürriyet yazarı ve Oda TV internet sitesi sahibi Soner Yalçın ise dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Dün sabah saat 06.00'da başlayan aramalar bu gece yarısı saat 03.00 sıralarında tamamlandı. Polis arama kapsamında bazı evraklara el koydu. Bu esnada Odatv'de görevli olduğu belirtilen Ayhan Bozkurt isimli şahsın göz altına alındığı bildirildi.

“Ergenekon” soruşturması kapsamında gazeteci yazar Soner Yalçın , Barış Terkoğlu, Ayhan Bozkurt ve Barış Pelivan, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilmeden önce sağlık kontrolünden geçirildi.

Organize Suçlar Şubesi ve Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Odatv'nin merkezinde ve yöneticisi Soner Yalçın ile Barış Terkoğlu, Ayhan Bozkurt ve Barış Pelivan'ın ev ile iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belge ve dokümana el konuldu. Bazı bilgisayarlar da incelenmek üzere Bilişim Suçları Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Kategori : GÜNCEL