Mevlid Kandili'nde ne okumalı?

Mevlid Kandili'nde ne okumalı?
Hz. Muhammed'in doğum yıldönümünü olan Mevlid Kandili kutlanıyor.Abone olİslam âlemi bu gece Mevlid Kandili'ni idrak edecek. Bu gece, müslümanlar arasında yüzyılllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir saygı ile anılmaktadır. Büyük Türk Alimi Süleyman Çelebi tarafından yazılan ve asıl adı “Vesiletün’necat” olan mevlid kita sağlık seo bı O’nun doğumunu, üstünlüğünü ve mucizelerini en güzel bir şekilde dile getiren değerli bir eserdir.

Peygamberimizin doğum yıldönümlerinde okunan mevlidleri saygı ile dinlemek, O’nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak hiç şüphesiz büyük milletimizin Sevgili Peygamberimize olan engin sevgi ve bağlılığının bir ifadesidir.

ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLDİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda Mevlid Kandili'nin bütün insanlığın yüreğinde muhtaç olunan manevi ışığa dönüşmesini Allah'tan niyaz ettiğini ifade etti. Mevlid Kandili'nin ülkeye, millete ve bütün insanlığa huzur, bereket getirmesini temenni eden Görmez, açıklamasında Peygamberimiz'i anlatan en güzel kavramın rahmet olduğunu vurguladı. Kur'an-ı Kerim'de geçen ve Resul-i Ekrem'e hitaben "Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik" diyen ayeti hatırlatan Görmez, Peygamberimiz'in de kendisinin rahmet peygamberi olduğunu ve bu rahmeti yeryüzünde egemen kılmak için her türlü sıkıntı ve meşakkate katlanmaya razı olduğunu vurguladı.Kategori : GÜNCEL