Berfo Nine'nin oğlu Cemil'in izi bulundu

  • Ana Sayfa
  • Berfo Nine'nin oğlu Cemil'in izi bulundu
Berfo Nine'nin oğlu Cemil'in izi bulundu
Başbakan Erdoğan'ın Cumartesi Anneleri'ye buluştuğu toplantıda ön plana çıkan, 103 yaşındaki Berfo Nine'nin, 31 yıldır kayıp olan oğlunun izene rastlandıAbone ol

Başbakan Erdoğan'ın Cumartesi Anneleri'ye buluştuğu toplantıda ön plana çıkan, 103 yaşındaki Berfo Nine'nin, 31 yıldır kayıp olan oğ yazılım uzman lunun izene rastlandı. Acı haberi veren tanık, 'artık yeter, komisyona konuşacağım' dedi.

Türkiye bir süredir Berfo Kırbayır isimli 103 yaşındaki annenin kayıp oğlu için verdiği mücadeleyi izliyor. Kars'ta tam 31 yıl önce polisler tarafından gözaltına alınan ve o günden beri kendisinden haber alınamayan Cemil Kırbayır isimli oğlunu arayan Berfo Nine derdini sonunda Başbakan Erdoğan'a da anlattı.

Erdoğan'ın da öyküsünden çok etkilendiği Berfo Nine'nin oğluna ait en somut bilgiye ise Taraf ulaştı.

1980 darbesinde gözaltına alınan ve hapis cezasının ardından Almanya'nın Münih şehrine göç ederek burada yaşamaya başlayan 49 yaşındaki Fevzi Çelik isimli kişi, Cemil Kırbayır'ı yaşarken gören en son isim olduğunu belirtti. Kırbayır'ı ilk kez Karskapı Cezaevi'nde görüp tanıdığını belirten Çelik, daha sonra yaşananları ise şöyle anlattı:

AYNI RANZAYI PAYLAŞTIKKategori : GÜNCEL