Genelkurmay Başkanı istifa edecek mi?

  • Ana Sayfa
  • Genelkurmay Başkanı istifa edecek mi?
Genelkurmay Başkanı istifa edecek mi?
Kamuoyunda 'Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner istifa mı edecek?' söylentileri dile getiriliyor.Abone ol

İNTERNETHABER.COM-Balyoz davasında 163 sanık hakkında çıkarılan tutuklama kararı TSK'yı en çok da Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'i bunalttı.

Sanık yakınlarıyla Fenerbahçe Orduevi'nde görüştükten sonra new jersey seo Başbakan Erdoğan ile Dolmabahçe'de sürpriz görüşme yapan Koşaner'in beklenmedik bir tepki verebileceği kulaktan kulağa yayılıyor.

Ergenekon davasını yakından takip eden Star gazetesi Şamil Tayyar, Koşaner'in herkesi şaşırtabilecek tepkisini köşesinde yazdı. ' diye soran Tayyar, gelişmelerden son derece rahatsız olduğunu söylediği komutanın istifa seçeneğini masasında tuttuğunu söylüyor.

Tutuklamaların rekor düzeyde olmasına kendisinin de şaşırdığını belirten Tayyar, TSK'da Koşaner'e yönelik mahalle baskısına dikkat çektiği yazısında ilginç duyumları anlattı:

(...)Dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a kızıp istifa eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necip Torumtay gibi...

Paşa, başbakana böyle bir niyetten söz etmiş olabilir mi, inanın bilmiyorum. Ama şunu biliyorum; Işık Paşa, bu gelişmelerden çok rahatsız. Bir tarafta çok vahim darbe suçuna teşebbüs iddiası var, diğer tarafta yoğun mahalle baskısı...Kategori : GÜNCEL