PKK'nın seçim öncesi kaos planı!

  • Ana Sayfa
  • PKK'nın seçim öncesi kaos planı!
PKK'nın seçim öncesi kaos planı!
Kandil'in seçim sürecini provoke etmeye yönelik planı deşifre oldu. İşte satır satır o plan..Abone olKandil'in seçim sürecini provoke etmeye yönelik planı deşifre oldu. KCK, gerili ortamı oluşturmak için halkı kitlesel eylemlere çağırırken yerel yöneticilere 'devlet yetkililerinizi kullanın talimatı verdi. Örgütün, siyasi partilerin bölgede miting yapmasına engel olunmasını istediği de ortaya çıktı.

Bugün gazetesinin haberine göre, terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın 12 Haziran'daki genel seçim öncesi Doğu ve Güneydoğu'yu karıştıracak kaos planı açığa çıktı. KCK'nın sözde Yürütme Konseyi Başkanı Karayılan'ın gerginliği tırmandıracak ve huzur ortamını bozacak eylemlerin yapılması talimatını verdiği belirlendi. Kandil'den gönderilen talimatlarda sivil halkın sokaklara dökülmesi, 'serhildanın en üst düzeye çıkarılması' istendi. Emniyet istihbaratının elde ettiği bilgiye göre örgüt, süreci kontrol altına almak ve bölgede taban kazanmak amacıyla 4 aşamalı bir plan hazırladı.

DEVRİMCİ HALK SAVAŞI

Önce sözde Kürdistan'ın inşası için her alanda meclisler, komünler, kooperatifler ve akademiler üzerinden örgütlenilecek. İkinci aşama serhildan (kitlesel direnme). Ardında michigan seo n 'devrimci halk savaşı' için hazırlık yapılacak. Tüm bunların Haziran 2011'de yapılacak genel seçimlerde başarıyı getireceği ileri sürülüyor. Nevruz'da tırmandırınKandil talimatlarında eylemlerin Abdullah Öcalan'ın yurtdışından tutuklanarak getirildiği şubat ortasında başlaması, Nevruz'da tırmandırılması ve nisan-mayıs aylarında zirveye çıkarılması isteniyor. İnisiyatifin kendi ellerinde olduğunun gösterilmesi için, "Devlete, Kür-distan ve metropollerde neyle karşılaşacağına dair uyarı gönderilecek" deniliyor.

Talimatlarda şu ifadelere yer veriliyor:

"15 Şubat günü tüm il ve ilçe merkezlerinde en geniş kitlesellik yakalanarak uluslararası komployu lanetleme eylemlerinin çatışma ve gerginliği tırmandırma perspektifiyle gerçekleştirilecek. Yakalanacak çatışma düzeyiyle gücün açığa çıkarıldığı merkezlerde çatışmaların ertesi günü tartışmalar başlatılacak. Tüm merkezlerde başta kepenk olmak üzere kontak kapatma, okula, işe gitmeme hayata geçirilecek. Bu amaçla gece bildirileri dağıtılacak. Okullarda ve üniversitelerde çalışmalar yürütülecek. Tüm kurumlarımıza ve evlere siyah bezlerin ve büyük bayrakların asılması için çalışma yürütülecek."Mitinge cesaret edemesinlerKCK'nın kaos senaryosuna göre, Nevruz'-la birlikte kitlesel eylemler gerçekleştirilecek. Ayrıca diğer siyasi partilerin Nisan-Mayıs aylarında bölgeye gelip propaganda yapmaları önlenecek. Şu satırlar dikkat çekici: "Hiç kimse gelmeye cesaret edemeyecek. Hiç kimse kalkıp ileri geri konuşma cesaretini kendisinde bulamayacak."

KCK'nın AK Parti ve MHP'nin bölgede mitingler yapmasına imkan vermeyeceği belirtiliyor. CHP ise engellenmeyecek. CHP için şu kayıt düşülüyor:

"Mevcut tutumu devam ettikçe mitingleri etkisiz kılınacak ve gerekirse kendi pankartlarımız açılarak protesto edilecek."

Bölgedeki yerel yöneticilere ise "Hiçbir şekilde seçilmişleri karşılama ve programlara katılım olmayacak" emri veriliyor.

YASALLIĞI SORGULAMAYIN

KCK'nın ta I imatlarında örgüt elemanlarına yönelik çeşitli uyarılar yer alıyor: "Eylemlerimizin yasallık tartışmasına girmeyin. Tam bir seferberlik ruhuyla hareket edin." Eylemlerin ardından yapılacak basın bildirilerinin 'Halk inisiyatifi adına okunması' isteniyor. Geçmişte etkili olamayan 'serhildan'lara işaret edilirken benzer başarısızlığın yaşanmaması için şu önerilerde bulunuluyor:

"Cenazede intikam çağrısı"

Geçmiş dönem pratiğinde açığa çıkan en temel yetersizlik serhildanın tüm yapılarımız ve kurumlarımız tarafından sahiplenilip geliştirilmemesi. Tüm arkadaşlar bu görev ba-zılarınınmış gibi davrandı. Kimi yönetici arkadaşlar her gün eylem mi olur anlayışından dolayı eylemlerin, tepkilerin örgütlendirilmesini gerekli görmemiş. Serhildanı yasal sınırlan içine çekmek süreci geriye çekmek anlamına gelecektir.

Terör örgütü mensuplarının cenaze törenlerinde yapılması gerekenler de belirlenmiş. Cenaze törenlerinde 'halk inisiyatifi' adına intikam çağrısı yapılması isteniyor.

"Toplu tutuklamalara maruz kalmayın" uyarısının ise seçimler öncesi siyasilerin korunmasına yönelik olduğu değerlendiriliyor.

KANDİL'İN DEHŞET SENARYOSU

1- Demokratik özerk özgür Kürdistan'ın inşa çalışmaları ve bu kapsamda her alanda halkımızın meclisler, komünler, kooperatifler ve akademiler üzerinden örgütlülüğe kavuşturulacak .

2- Devletin tüm saldırıları karşısında güçlü bir halk serhildanı hareketi geliştirilecek.

3- Hareketimizin her alanda kendini devrimci halk savaşına hazırlayacak.
4- Haziran 2011 de gerçekleştirilecek genel seçimlerinde en güçlü sonucun elde edilmesi için çalışılacak.Kategori : GÜNCEL