Hırsızı boynunda levhayla dolaştırınca...

  • Ana Sayfa
  • Hırsızı boynunda levhayla dolaştırınca...
Hırsızı boynunda levhayla dolaştırınca...
İngiltere'nin güneyindeki Wiltham kentinde, işyerinden para çalan çalışanının boynuna "Ben 845 sterlin çaldım ve karakola gidiyorum" yazılı bir levha asarak çarşıda dolaştıran işadamı 13 bin sterlin (yaklaşık 20 bin dolar) para cezasına çarptırıldı.Abone olİngiltere'nin güneyindeki Wiltham kentinde, işyerinden para çalan çalışanının boynuna "Ben 845 sterlin çaldım ve wisconsin seo karakola gidiyorum" yazılı bir levha asarak çarşıda dolaştıran işadamı 13 bin sterlin (yaklaşık 20 bin dolar) para cezasına çarptırıldı.

Hırsızlıkla suçlanan Mark Gilbert adlı yer döşeme ustası, patronu Simon Cremer tarafından aşağılandığını söylerek mahkemeye başvurmuştu.

Cremer, Eylül 2008'de, şirket hesabından kendisine 845 sterlinlik çek kestiğini fark edince, Gilbert'ı üç çalışanın yardımıyla yere yatırıp ellerini bağladı. Gilbert daha sonra boynundaki yazıyla kent merkezinde dolaştırıldı.

Parayı çalmadığını, işyerinden alacağı olduğunu söyleyen Gilbert karakolda uyarı cezasıyla kurtulurken, patron ve kendisine yardımcı olan üç işçi, 'haksız tutuklama' iddiasıyla gözaltına alındı. Bu kişiler hakkında açılan dava daha sonra düşürüldü.

Bu sırada, Gilbert, küçük düşürüldüğünü söyleyerek eski patronuna tazminat davası açtı. Avukatların tavsiyesi üzerine dostane çözüme razı olan Cremer'in, Gilbert'a 13 bin sterlin ödemesi kararlaştırıldı.

Cremer, "Hukuk sistemimiz beni düş kırıklığına uğrattı ama yaptığımdan pişman değilim. Halktan büyük destek gördüm" dedi.Kategori : GÜNCEL