Böyle dolandırıcılık görülmedi

  • Ana Sayfa
  • Böyle dolandırıcılık görülmedi
Böyle dolandırıcılık görülmedi
Adana'da bir kamu kurumunda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Hüseyin Andı, adına kayıtlı iki 7 faturalı hat olduğunu öğrenince şaşkına döndü.Abone ol

cumhuriyet savcılığına dolandırıcıların yakalanması için suç duyurusunda bulundu. Sosyal Güvenlik Kurumu'nda özel gü new hampshire seo venlik görevlisi olan 28 yaşındaki Hüseyin Andı, piyasada seyyar olarak dolaşan ve bir GSM operatörü adına çalışanlara kimliğinin fotokopisini verip faturalı hat aldı.

Bir süre sonra uğrayıp telefon ücretini yatırmak istediğinde kendi adına 5 ayrı faturalı hat bulunduğunu öğrendi. Başka şirketlerde de kaydı olup olmadığını araştıran Andı, diğer GSM operatöründe de adına 2 ayrı faturalı hat bulunduğunu öğrendi. Şaşkına dönen genç adam kimlik fotokopisini kullananların bu hatları İzmir'in Bornova ilçesinde açtırdıklarını belirledi. Bugüne kadar bin lira dolayında fatura çıkarılan Andı, "Hayatımda hiç İzmir'e gitmedim. Ancak Bornova ilçesinden adıma hat alınmış. Şirketi belirledim, telefon edince bana pişkin pişkin biz Adana'ya hiç gelmedik diye cevap verdiler." diye konuştu.

20 DAKİKADA 5 KİŞİ BAŞVURDUKategori : GÜNCEL