Bakan Yıldırım'a göre 'Türk Sol'u bitti

  • Ana Sayfa
  • Bakan Yıldırım'a göre 'Türk Sol'u bitti
Bakan Yıldırım'a göre 'Türk Sol'u bitti
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 'Türkiye'de solu bitirdik' dediAbone ol

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Polatlı'daki Hızlı Tren İstasyonu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, AK Parti icraatlerini anlattı duble yollar sayesinde yollardaki sollamaların bittiğini söyledi. Sadece sollamaları değil "Türk solu"nu da bitiren Yıldırm, 2023 yılı hedeflerini anlattı.

Bakan Yıldırım, Türkiye'nin ilk Yüksek Hızlı Tren İstasyonu'nun Ankara'nın Polatlı
İlçesi'ndeki açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de katıldı.

Polatlı'da Hızlı Tren Garı binası içerisinde düzenlenen açılış töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Y ny seo ıldırım, 2023 yılı hedeflerinde Türkiye'yi batıdan doğuya, kuzeyden güneye demiryolu ağlarla örmek olduğunu belirtti. Hava yolu ulaşımınıimtiyazlı yolculuk olmaktan çıkarıp, halk yolculuğu şekline dönüştürdüklerini belirten Bakan Binali Yıldırım, "Bölünmüş yollarla trafikte sollamayı bitirdik. Hizmetlerimizle de Türkiye'de solu bitirdik. Sekiz yıl öncesine kadar demiryolları ihtiyaçlarının tamamını, yüzde 100'ünü yurt dışından temin ediyorduk. Bugün yurt dışına ray demiri ihraç eder hale geldik. Yüksek Hızlı Tren vagonları başta olmak üzere demiryolu ihtiyaçlarımızın tamamını Türkiye'de kendimiz üretiyoruz" dedi.

Bakan Yıldırım, yaklaşan genel seçimler nedeniyle yaptıkları hizmet planlamasında herhangi bir değişiklik olmadığını, seçimi düşünmeden çalıştıklarını vurguladı.

CEMİL ÇİÇEK: TÜRKİYE, DÜNYANIN PARLAYAN YILDIZI

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise açılışta yaptığı konuşmada, "Gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünerek çalıştıklarını söyledi. Çiçek, "Türkiye her alanda istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Türkiye Orta Doğu ve Orta Asya başta olmak üzere dünyanın parlayan yıldızı olarak ifade ediliyor. Bu sözleri biz değil, uluslararası alanda ün yapmış olan yerli ve yabancı akademisyenler söylemektedir" dedi.

Daha sonra her iki bakan ve beraberindekiler, hızlı tren garının açılış kurdalesini birlikte kestiler. Kurdale kesiminden sonra gazetecilerin Oda TV baskını ve Soner Yalçın'ın gözaltına alınmasına ilişkin sorularına, "Bunlar ayak üstü konuşulmaz" diyerek cevapsız bıraktı. Program sonrası Bakan Cemil Çiçek Ankara'ya dönerken, Ulaştırma Bakanı Yıldırım ise Hızlı Tren test sürüşüne katıldı.

Bakan Yıldırım, demiryolunun üst düzey bürokratları ve gazetecilerle birlikte Polatlı İstasyon'ndan Konya istikametine doğru bir süre hızlı tren test sürüşüne katıldı. Ardından Yüksek Hızlı Tren ile birlikte tekrar Polatlı'ya dönerek ilçedeki sivil toplum örgütlerinin yöneticileriyle görüşüp, birlikte yemek yedi.Kategori : GÜNCEL